Топ-10 засобів для виживання з туристичного спорядження в умовах воєнних дій
В умовах загрози, що наближається, має сенс підготуватися до найгіршого – нападу Росії. Це спорядження для туризму може бути корисним прі підготовці набору виживання в умовах відключення електропостачання, газу та води. Не є секретом, що всі туристичні речі виготовляються з міцних технологічних матеріалів або навпаки компактних та надлегких.
Список я склав на основі реальних продажів – що зараз люди купують в магазинах. Ви повинні бути готовими до евакуації – всі речі спакуйте в великий рюкзак або сумку. Отже, який інвентар потрібен для, того, щоб вижити в умовах зомбі-апокаліпсиса?
- Сушена або сублімована їжа. Термін зберігання 2 роки, у бренда Їдло - 3 роки. Якщо не знадобиться ви завжди можете використати її пізніше в поході або мандрівці. Сублімована їжа має строк зберігання 5 або 10 років, вона смачніша за сушену, але дорожча. Також можна брати готову їжу в спец-пакетах, строк придатності 2 роки.
- Газовий пальник або/та пічка-щєпочніца. Рекомендую брати або плитку або пальник зі шлангом, що може тримати посуд збільшеного розміру. Або можна придбати плитку додому та компактний пальник без шлангу, який можна взяти з собою в рюкзак. До пальника необхідно додати великий запас балонів. Розрахунок при розігріві води на сушену їжу та чай – 50-60 г газу на 1-ну людину на добу. Непоганим варіантом також буде тренд останніх років – туристична пічка-щєпочніца з турбо-вентилятором. Пічка має високий ККД, працює на всьому, що горить – шматочки дерева, веточки, картон, папір. Допоможе приготувати їжу, коли немає газу. Завдяки вентилятору та конструкції може працювати навіть на сирому паливі.
- Полегшена туристична каструля та, можливо, сковорідка. Весь посуд має складні ручки та зменьшену вагу у порівнянні до звичайного домашнього посуду. Можуть бути компактно спаковані
- Ємності для води. Питні пляшки з твердого тритану та складні каністри на 10-20 літрів.
- Топор, ніж, пила, мультитул. Думаю коментувати немає сенсу. Ми пропонуємо добротний китайський бренд ножів Ganzo – це недорогі складні якісні ножі з с твердою сталлю. Безумовно це є народні ножі. Пилки є ручні, складні та пилки-струни.
- Чоловіча та жіноча термобілизна, чоловічі та жіночі шерстяні носки. Якісний комплект термобілизни – це можливість зігрітися, коли немає опалення. Можна використати пізніше в походах. Я рекомендую або шерстяне або за метеріалу Polartec Power Sretch. Шерстянs туристичні шкарпетки – і ноги зігріють і не збережуть від мозолей при довгих переходах.
- Полегшений пуховий спальний мішок - невеликий, легесенький, добре тримає тепло. При вазі біля 800 г дозволяє ночувати при комфорт температурі -8C. Цього буде достатньо для наших кліматичних умов
- Великий туристичний рюкзак об'ємом літрів на 80. В ньому можна все це перевозити або переносити. Також рекомендую сумки с плечевыми лямками-ручками, які можна сховати. Сумки зручно переносити на невеликі відстані або перевозити в автівці
- Налобний ліхтарик. Краще взяти з великою яскравістю, 400-700 люменів. Лихтар такої високої яскравості це теж зброя у боротьбі з можливими мародерами
- Туристический термос великого літражу. Готуєте чай на пальнику, заливаете в термос, чай довго залишається гарячим. Термос потім стане у нагоді
Екстрений комплект також можна доповнити легкою чоловічою та жіночою пуховою курткою, наметом, самонадувним каріматом та сонячною батареєю, аптечкою, компасом.
Це неповний список, але я впевнений – ці речі не будуть зайвими в умовах загрози війни. Вибір за вами, але підготуватися до можливих подій краще вже зараз.